TEOG SINAV ANALİZİ

TEOG SINAV ANALİZİ

28-29 Kasım tarihlerinde yapılan TEOG sınavı büyük sıkıntılar ile yapıldı. 2 gün süren sınavların sonucunda çıkan yanlış hazırlanmış soruların iptali ile puan hesaplanmaları ve soru katsayıları değişikliğe uğradı.

İptal edilen sorular dışında, din dersi sorularında beklenenden zor olması örgencileri zorladı. Ancak din dersi dışında çok fazla ayrıştırıcı soru yoktu. Türkçe soruları diğer yıllardaki sorulardan daha kısa ve kolaydı. Matematik soruları ise ayrıştırıcı nitelikte olmadığı gibi kolay anlaşılır ağırlıklı değildi. Bilgiye dayalı orta seviye sorulardı. İnkılap Tarihi soruları yorum gerektirmeyen kısa sorulardı.

İngilizcede diğer yıllardan farklı olarak paragraf sorusu vardı. Orta seviyede zorluğu olan sorulardı.

Öğrenciler ayrıştırıcı olmayan soruların sorulduğu bu sınavdan oldukça yakın puanlar alıp çok yakın yüzdelik dilimlerine sıkışacaklar. Bu nedenle nisan ayında yapılacak olan sınav oldukça olarak soruların zorluk derecelerini şöyle belirleyebiliriz.

Türkçe: Uzun paragraf soruları oldukça yakın, çeldirici şıklardan oluşan sorular

Matematik:  dikkat ağırlıklı görsel analizi alan işlem ve bilgi gerektiren sorular

Fen:  deney ağırlıklı sorular sorulacak öğrenciler bu deneyi görselinde canlandırması ve sonucunu bulması istenecek

İnkılap tarihi: yorum gerektiren uzun paragraf soruları belirleyici olacak.

Din: Daha kolay sorular olacak, ilk sınavdaki zorlukta sorulalar sorulmayacak.

İngilizce: Kelime bilgisinin ağırlıkta olduğu sorular sorulacak.

Nisan ayına kadar olan süreçte öğrenciler bu uyarılarımı dikkate alarak çalışırlarsa istedikleri başarıyı yakalayabilirler. İlk sınavın kolaylığı sizleri tembelliğe itmesin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>